Nuk flitet nën 110 milionë euro për këtë futbollist

Nuk flitet nën 110 milionë euro për këtë futbollist

Manchester United është skuadër shumë e interesuar për ta transferuar yllin e Borussia Dortmund, Jadon Sancho.

Klubi është duke kërkuar ta marr me ngulm këto dit me 55 milionë euro, sidomos pasi tani ka përfunduar sezoni në Bundesligën gjermane.

Mirëpo, Dortmund ka refuzuar me të parën oferëtën e Manchester.

Skuadra e vlerëson shumë më shumë 20 vjeçarin Sancho, se sa ka ofruar klubi anglez.

Mediet në gjermani shkruajnë se Dortmundnuk do të pranoj asnjë ofertë nën 110 milionë euro për futbollistin fantastik që luan në pozitën e sulmuesit të krahut.

Kontrata e Jadon Sancho me ekpin gjerman është e vlefshme deri në qershor 2022.

Në 44 ndeshje sivjet me klubin, Sancho ka shënuar 20 gola dhe ka bërë 20 asistime.

Insajderi.com