Nuk ishin oficerë policie ata që vranë reperin e njohur

Nuk ishin oficerë policie ata që vranë reperin e njohur

Këtë të premte, oficerë policie u përfshinë në një shkëmbim zjarri në Georgia, ku mbeti i vdekur reperi King Von, por nuk ishte plumbi i tyre ai që kapi reperin, njofton Insajderi.

King Von's Record Label Releases Statement on His Death - XXL

Një burrë nga Savannah është akuzuar në të shtënat fatale për reperin. Timothy Leeks, 22 vjeçar, u akuzua për vrasje konfirmoi policia për “USA TODAY”.

Mbreti Von, 26 vjeçar, emri i vërtetë i të cilit është Dayvon Bennett, u qëllua rreth orës 03:20 të së premtes gjatë një debati midis dy grupeve burrash që “u përshkallëzua me armë zjarri”, sipas një deklarate të siguruar nga Oficeri Steve Avery me Departamentin e Policisë në Atlanta.

Bennett u dërgua në një spital të zonës, ku vdiq.

Sipas policisë, dy grupe meshkujsh jashtë lokalit filluan të grindeshin me njëri-tjetrin rreth orës 3:20 të mëngjesit.

Dy oficerë policie jashtë shërbimit, të cilët ishin duke punuar një “punë shtesë” në po atë lokal.

“Oficerët ishin në uniformë dhe një automjet i shënuar [departamenti i policisë Atlanta] me dritat e tij blu të aktivizuara për dukshmëri ishte parkuar afër,” thanë autoritetet.

Mosmarrëveshja “shpejt u përshkallëzua me armë zjarri midis këtyre dy grupeve”, tha policia.

Njëri nga dy oficerët jashtë shërbimit, si dhe një oficer i shërbimit që po punonte pranë sallës, “u përball” me sulmuesit e dyshuar. Policia tha se “pati të shtëna gjatë përballjes”.

Sipas policisë, tre nga personat e qëlluar në incident kanë vdekur si rezultat i plagëve të tyre dhe tre të tjerë po trajtohen në spitalet e zonës. Oficerët nuk u plagosën. /Insajderi.com

Burimi: Chicago Sun Times