Nuk ndalet Lewandowski, shënon katër gola në ndeshje

Nuk ndalet Lewandowski, shënon katër gola në ndeshje

Bayern Munich ka arritur një fitore të vështirë si vendas kundër Hertha Berlin.

Ky duel u zhvillua në kuadër të xhiros së tretë në Bundesliga, njofton Insajderi

Bayerni arriti të krijoi epërsi prej dy golash përmes sulmuesit, Robert Lewandowski

Por mysafirët ngushtuan barazuan rezultatin pasi dy gola i shënoi  Jhon Cordoba në minutën e 59 dhe 71.

Por, në skenë u paraqitë përsëri Lewandowski  duke shënuar golin e tretë për ta kaluar Bayernin përsëri në epërsi.

Në minutën e 88 Jessic Ngankam, barazoi rezultatin.

Pak zgjati ky gëzim, pasi sulmuesi “vrasës”, Lewandowski  shënoi golin e katërt personal në ndeshje e të fitores për Bayernin.

Bayerni ka grumbulluar gjashtë pikë në tre ndeshje. /Insajderi.com