Nuk respektohen masat anti-COVID, dënohen 581 persona

Nuk respektohen masat anti-COVID, dënohen 581 persona

Policia e Kosovës, gjatë njëzetekatërorëve të fundit ka shqiptuar 581 gjoba ndaj qytetarëve për mosrespektim të ligjit anti-Covid

Po ashtu gjatë ditës së fundit janë arrestuar 31 persona, ndërsa janë shqiptuar 1069 tiketa të trafikut.

Të martën kanë ndodhur 46 aksidente trafiku me dëme materiale dhe 43 me të lënduar. /Insajderi.com