Nuk respektuan masat anti-COVID, ndëshkohen

Nuk respektuan masat anti-COVID, ndëshkohen

562 qytetarë janë ndëshkuar pasi nuk respektuan masat anti-COVID.

Kështu ka njoftuar Policia e Kosovës në raportin e saj.

Ndërkaq 45 aksidente kanë ndodhur gjatë kësaj kohe, 19 me të lënduar dhe 26 me dëme materiale.

Policia ka shqiptuar 1160 tiketa në trafik, njofton Insajderi.

Njoftohet se 27 persona janë arrestuar, 16 janë dërguar në mbajtje dhe tre në vuajte të dënimit. /Insajderi.com