Numër rekord i testimeve dhe i të shëruarve nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Numër rekord i testimeve dhe i të shëruarve nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar se dje janë kryer 5569 testime, ndërsa janë regjistruar 1092 raste të reja me COVID-19.

Insituti për Shëndet Publik në vendin fqinj ka regjistruar 2003 pacientë të shëruar.

Si pasojë e Covid-19 kanë ndërruar jetë 32 persona.

Deri më tani në RMV janë bërë 666.091 testime për Covid-19. /Insajderi.com