Numërohen 90% të votave, Vetëvendosje po prinë bindshëm

Numërohen 90% të votave, Vetëvendosje po prinë bindshëm

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka numëruar 90.03% të votave, përcjell Insajderi.

Lëvizja Vetëvendosje ka 47.75% të votave. Albin Kurti dhe Vjosa Osmani e kanë shpallur fitoren.

Subjekti i dytë politikë është Partia Demokratike e Kosovës me 17.33% të votave.

Lidhja Demokratike e Kosovës është ulur në rezultat me gjithsej 13.40%.

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës me 7.61%.

Ndërsa, NISMA Socialdemokrate nuk e kalon pragun 2.70%. /Insajderi.com