Numërohen mbi 99% të votave në Prizren: Ky është rezultati

Numërohen mbi 99% të votave në Prizren: Ky është rezultati

Janë numëruar 99.08 për qind të votave në Komunën e Prizrenit, njofton Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ).

Sipas rezultateve të publikuara nga KQZ-ja, nga numërimi i mbi 99 për qind të votave, PDK ka arritur të fitojë 17.636 vota, apo 31.04%.

Në vendin e dytë është radhitur Lëvizja Vetëvendosje, e cila ka arritur të fitojë 14.679 vota në këtë komunë, apo 25.84% të votave, raporton Insajderi.

Koalicioni LDK-AKR numëron 9.844 vota në Komunën e Prizrenit, dhe radhitet në vendin e tretë në këtë komunë.

Në Prizren, një parti turke ka arritur të fitojë mbi 8 për qind të votave. Është Partia Demokratike e Turqve të Kosovës që ka arritur të fitojë 8.37 për qind të votave. /Insajderi.com