Odise Roshi huazohet nga Akhmat Grozny te Diosgior (DVTK) në Hungari

Odise Roshi huazohet nga Akhmat Grozny te Diosgior (DVTK) në Hungari

Odise Roshi fillon sot zyrtarisht aventurën me ekipin hungarez Diosgior (DVTK). Mesfushori i djathtë i kombëtares shqiptare u prezantua sot në stadiumin e klubit hungarez. Lajmi u konfirmua në rrjetet sociale të Diosgior, njofton Insajderi.

Largimi i tij nga Akhmat Grozny u paralajmërua para dy dite. Pas pesë viteve në Rusi, “Raketa” ka realizuar 12 gola në 87 sfida.

Pas Myrto Uzunit, Hysen Memollës dhe Herdi Prengës, Roshi bëhet lojtari i radhës kuqezi që vazhdon karrierën në Hungari.

Ai mbërriti dje në mbrëmje në Hungari dhe sot kreu vizitat mjekësore dhe prezantimin me Diosgior-in.

Kujtojmë që Roshi ka kaluar në formë huazimi te Diosgior deri në fund të sezonit dhe klub hungarez ka të drejtën e blerjes së plotë të kartonit të tij. /Insajderi.com