Oferta tjetër e ‘çmendur’ nga Manchester City për Alexis Sanchez

Oferta tjetër e ‘çmendur’ nga Manchester City për Alexis Sanchez

Manhester City do të dërgojë përsëri ofertë brenda 24 orëve për sulmuesin e Arsenalit, Alexis Sanchez, kjo shumë besohet se do të jetë afër 70 milionë euro, shkruan TimeSport.

Guardiola kishte dërguar edhe gjatë ditës së djeshme një ofertë për Sanchezin por që ishte refuzuar nga Arsenali.

Sipas raportimeve në Britani, Arsenali ka kërkuar që në ofertën e City të përfshihet edhe Sterling ose Aguero.

Sanchez është në vitin e fundit të kontratës së tij dhe një largim i tij këtë afat kalimtar është i mundshëm për shkak se vitin e ardhshëm Sanchez do të largohej e parametra zero/Insajderi.com