Opozita maqedonase kërkon të ndalet regjistrimi i popullsisë

Opozita maqedonase kërkon të ndalet regjistrimi i popullsisë

Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE me anë të një komunikate për media ka kërkuar që kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev të ndalojë regjistrimin e popullsisë, raporton Insajderi.

“Zaev menjëherë duhet ta ndalojë regjistrimin dhe me këtë do ta ndalojë vdekjen e 2.400 personave për shkak të coronavirusit”, thonë nga VMRO-DPMNE.

Ata shtojnë se sipas Blumerang jemi në pesë vendet e fundit për nga vaksinimi ndërsa në tre të parat sipas Ekonomist. /Insajderi.com