Orlando: Partneriteti mes Italisë dhe Kosovës – më i fortë se kurrë

Orlando: Partneriteti mes Italisë dhe Kosovës – më i fortë se kurrë

Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando, derisa ka uruar Vitin e Ri, ka thënë se partneriteti midis këtyre dy vendeve është bërë më i fortë se kurrë, njofton Insajderi.

Kështu është shprehur ai me anë të një postimi në llogarinë e tij në Twitter, ku tutje u shpreh se ishte një vit i gjatë dhe i vështirë.

“Ka qenë një vit i gjatë dhe i vështirë, por partneriteti midis Italisë dhe Kosovës u bë më i fortë se kurrë”, tha ai.

“Ja për fillimet e reja, gëzuar vitin e ri për të gjithë!”, ka uruar tutje Orlando. /Insajderi.com