Osmani shprehë zhgënjimin për mos hapjen e shkollave

Osmani shprehë zhgënjimin për mos hapjen e shkollave

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka shprehur zhgënjimin e saj për mosfillimin e mësimit më 1 shtator.

Ajo përmes një video të publikuar, shihen dy vajzat e saj duke ushtruar alfabetin, njofton Insajderi.

“Gati për klasën e parë edhe pse në këtë 1 shtator, alfabetin po e ushtrojmë në shtëpi “, tha ajo.

Ministria e Arsimit dhe Shkencës mori vendim për shtyrjen e hapjes së shkollave deri më 14 shtator.

Shkollat ishin mbyllur dy ditë para se të paraqiten rastet e para me Coronavirus më 13 mars. /Insajderi.com

Gati për klasën e parë 👭…edhe pse në këtë 1 shtator, alfabetin po e ushtrojmë në shtëpi 😞

Gepostet von Vjosa R. Osmani am Dienstag, 1. September 2020