“Osmani s’ka vizion të qartë, kryeministri duhet t’i raportojë popullit jo shefave”

“Osmani s’ka vizion të qartë, kryeministri duhet t’i raportojë popullit jo shefave”

Uran Ismaili, kandidat për deputet nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), ka komentuar kandidatët për kryeministër të Kosovës.

Ismaili i ftuar në emisionin DPT, në T7, kur ka komentuar, Vjosa Osmanin, kandidate nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), ka thënë se ajo nuk ka vizion të qartë politikë.

“Osmani e ka ngrit karrierën e saj pa ndonjë vizion të qartë dhe një kryeministër i popullit duhet t’i përgjigjet popullit e jo shefave të saj. Ajo i ka dy tre shefa që duhet të ju përgjigjet”, ka thënë Ismaili. /Insajderi.com