Osmani takon Lajçakun

Osmani takon Lajçakun

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim emisarin special të Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav Lajçak, njofton Insajderi.

Diplomati sllovak ka arritur sot në Prishtinë ku fillimisht ka takuar kryeministrin Avdullah Hoti.

Lajçak nesër pritet të takojë presidentin Hashim Thaçi dhe krerët e partive politike./Insajderi.com