Pacolli: Ceremonia e pranimit te vaksinave banalitet i llojit të vet

Pacolli: Ceremonia e pranimit te vaksinave banalitet i llojit të vet

Deputeti Behgjet Pacolli e ka quajtur banale ceremoninë e organizuar për ardhjen e vaksinave anti-COVID, njofton Insajderi.

Ai ka thënë se ceremonia u organizua me pompozitet aq të madh për pranimin e një donacioni, siç e ka quajtur ai, të rëndomtë, të COVAX-it.

Gjendja me Covid në Kosovë është shumë e rëndë.

“Përkushtimi duhet të orientohet për gjetjen e zgjidhjes, gjetjen e miliona vaksinave që Kosova ka nevojë urgjente dhe ‘vaksina’ tjetër ekonomike që do të ndikojnë në rimëkëmbjen ekonomike të Kosovës”, ka shkruar ai./Insajderi.com