Pacolli për letrën e Biden: Sinjal i rëndësishëm

Pacolli për letrën e Biden: Sinjal i rëndësishëm

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden sot i dërgoi një letër presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiq ku i kërkoj që ta njohë pavarësinë e Kosovës. Lidhur me këtë ka reaguar lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli, shkruan Indeksonline, njofton Insajderi.

Ai tha se ky është një sinjal i rëndësishëm për dy vendet në procesin e pajtimit.

Pacolli po ashtu tha se Serbia duhet të marrë guximin të merret me të kaluarën e saj dhe të njohë Kosovën.

“Sinjal i rëndësishëm nga @POTUS @JoeBiden i ka kërkuar Serbisë të normalizojë marrëdhëniet me #Kosovën përmes njohjes reciproke. Ky është një mesazh i rëndësishëm për 2 vendet dhe procesin e pajtimit. Serbia duhet të marrë guximin të merret me të kaluarën e saj dhe të njohë #Kosovën e të shkojë drejt BE-së”, thuhet në postimin e Pacollit./Insajderi.com