Palmer mbledh shqiptarët e serbët në Ambasadën e SHBA-së në Prishtinë

Palmer mbledh shqiptarët e serbët në Ambasadën e SHBA-së në Prishtinë

Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën Juglindore, Mathew Palmer, sot gjatë paradites ka ftuar liderët e shqiptarëve dhe të serbëve në Kosovë në Ambasadën Amerikane në Prishtinë, bën të ditur RTK2 në gjuhën serbe.

Sipas këtij burimi, në këtë takim mori pjesë edhe kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, si dhe përfaqësuesit e opozitës Agim Veliu e Albin Kurti. Nga përfaqësuesit e komunitetit serb ishte Goran Rakiq i Listës Serbe dhe Sllobodan Petroviq nga Partia e Pavarur Liberale.

Bëhet e ditur se temë e takimit ishte zhbllokimi i dialogut midis Prishtinës e Beogradit.

Lidhje me këtë takim, nuk ka pasur njoftim nga burime të tjera.