PAMJE: Rrahje masive në rrugët e Britanisë pak minuta pas meçit të boksit

PAMJE: Rrahje masive në rrugët e Britanisë pak minuta pas meçit të boksit

Ky është momenti kur një sherr masiv fillon nëpër rrugët e Neucastle, disa minuta pasi që Anthony Joshua fitoi përsëri titujt e tij në peshat e rënda të boksit.

Një grupi i njerëzve ndaluan trafikun dhe fillojnë të grushtojnë njëri tjetrin të shtunën mbrëma në qytetin verilindor të Anglisë.

Kalimtarët që ishin dëshmitarë të rastit filluan të bërtasin emrin e Joshuas deri sa rrahje vazhdonte në mes të rrugës.

Klipi është shpërndarë mijëra herë në Facebook dhe rrjete tjera sociale.

Shikoni pamjet e siguruara nga mediumi Daily Mail: