Pamje se si do të duken kioskat e shitësve ambulantivë në Vushtrri

Pamje se si do të duken kioskat e shitësve ambulantivë në Vushtrri

Gazmend Uka, nga Drejtoria e Urbanizimit në Komunën e Vushtrrisë, ne rrjetin e tij social ‘Facebook’  ka shpalosur planin për një hapësirë të veçantë dhe adekuate për shitësitë ambulantivë në Vushtrri.

Ai  ka thënë se shitësit ambulant meritojnë një vend për shitje.

Shitesit ambulant meritojne nje vend per shitje, qytetaret nje trotuar per shetitje ndersa qyteti nje dizajne qe reflekton dhe ploteson Vushtrrine antike.#urbandesign #streetdesign

Gepostet von Gazmend Uka am Dienstag, 25. Februar 2020

Ndërkohë, ende nuk është bërë e ditur se kur do të filloj ky projekt të realizohet dhe sa do të kushtoj