Parashikimi i motit për ditën e martë

Parashikimi i motit për ditën e martë

Prishtina Weather njofton se java fillon me vranësira dhe mundësi për shtrëngata me shi, madje edhe temperaturat në rënie.

Për ditën e martë parashihet paradite me kthjellime, e në vise të ulëta mundësi për mjegull/mjegullinë. Ditën kryesisht me vranësira, e priten zhvillime të shtrëngatave të shpërndara me shi.

Temperatura maksimale do të jetë 26 gradë Ceslsius, ndërsa ajo minimale 15 gradë.