Parashikimi i motit për ditën e sotme

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Gjatë ditës së sotme dhe atyre në vazhdim pritet të mbajë mot me diell, njofton Insajderi.

Siç bëhet e ditur nga Instituti Meteorologjik i Kosovës, orëve të mëngjesit pritet të jetë mot i ftohtë, me ngrica të lehta, e përgjatë ultësirave priten kushte për mjegull.

Përgjatë ultësirave mjegull/mjegullinë. Ditën kryesisht me diell. Në mbrëmje vranësira kalimtare.

Temperaturat do të sillen nga -1 deri në 11 gradë celsius. /Insajderi.com