Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se dita e diele do të vazhdojë me mot të qëndrueshëm, kryesisht me diell dhe vranësira kalimtare, njofton insajderi.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-21 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesare nga drejtimi i verilindjes./Insajderi.com