Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

E diela do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët, njofton Insajderi.

Kështu është bërë e ditur nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, derisa kanë njoftuar për parashikimin e motit në ditën e fundit të kësaj jave.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-4 m/s. /Insajderi.com