fbpx

Pas akuzave për abuzim seksual, trupi i Michael Jacksonit do të zhvarroset

Pas akuzave për abuzim seksual, trupi i Michael Jacksonit do të zhvarroset

Trupi i këngëtarit Michael Jackson mund të zhvarroset për testet e ADN-së pas akuzave të reja për abuzime seksuale të fëmijëve, sipas një kërkese të bujshme të mediave amerikane.

Njëmbëdhjetë njerëz thuhet se kanë shprehur dëshirën për të kërkuar që trupi të hiqet nga varri i tij në Kaliforni dhe të shqyrtohet për dëshmi të ADN-së, sipas Radar Online.

Por pretendimet e habitshme të mediave janë goditur me komente të shumta të cilat i cilësojnë si tërësisht “të pavërteta” dhe “keqdashëse” për Michael Jacksonin, dhe është kërkuar nga Radar që të flasë me “burime të besueshme”, raporton The Sun.

Radar Online pohon se “provat e krimeve” qëndrojnë “varrosur me Mbretin e muzikës Pop”.

Faqja e internetit tha se trupi i Jacksonit “mund të zhvarroset për të provuar se ai ishte një molester serioz”, pasi viktimat e dyshuara të sulmeve seksuale u ngritën duke pohuar se ata ishin keqtrajtuar nga ylli.

Ekspertët mjeko-ligjorë me sa duket i thanë Radar se gjurmët e lëkurës dhe thonjtë do të mbeteshin në trupin e tij.

Por pretendimet janë hedhur poshtë nga agjenti i pasurive të Michael Jacksonit, i cili ka reaguar me një letër të zemëruar në faqen e internetit.

Ai thotë se trupi i këngëtarit nuk do të zhvarroset për testet e ADN-së.

Duke kërkuar të dinte se kush saktësisht kishte pohuar se do të zhvarrosej, agjenti i pasurive tha se “ishin të habitur që askush nuk u tha atyre për këtë zhvillim të pazakontë”.

Ai gjithashtu vuri në dukje se Zyra e Prokurorit të Rrethit të Santa Barbara nuk ishte në gjendje të gjente viktima të mëtejshme për akuzat kundër këngëtarit.

Letra tha se “asgjë në artikull nuk është e vërtetë. Artikulli është plot me keqdashje dhe ndoshta deklarata të rreme.

“Nuk është praktika jonë e zakonshme t’u tregojmë personave në profesione të tjera se si të bëjnë punët e tyre, por këtu do të bëjmë një përjashtim.

“A mund të sugjerojmë që të provoni diçka ndryshe në të ardhmen dhe të bisedoni me burime të vërteta, të arsyeshme dhe të besueshme?”, thuhet në letrën e agjentit të pasurive./ Insajderi.com