Pas disa ditësh heshtje, lajmërohet një prej anëtarëve të grupit të Vjosa Osmanit

Pas disa ditësh heshtje, lajmërohet një prej anëtarëve të grupit të Vjosa Osmanit

Teksa Vjosa Osmani, kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK, ka disa ditë që nuk është paraqitur në publik në kohën më të rëndësishme të bisedimeve për koalicionin qeverisës, njëri nga anëtarët e grupit të saj brenda partisë, Lumir Abdixhiku, është shprehur në lidhje me ngecjen e negociatave ndërmjet LDK-së dhe VV-së.

Abdixhiku i ka cilësuar “ofendime” mes LDK-së dhe VV-së deklaratat e përfaqësuesve të të dyja partive politike në studiot televizive.

“Marrëveshjet e mosmarrveshjet mes partnerëve – po qenë e po u panë si të tillë njëmend – zgjidhen mes vete, sy më sy, e jo me ofendime nëpër studio televizive”, ka shkruar ai në llogarinë e tij, në rrjetin social Facebook, në internet.

“Deklarata të pamatura dhe pa kohë e vendosin mundësinë e bashkëpunimit disa hapa prapa. Ndoshta dhe ky është qëllimi”, është shprehur Abdixhiku.

Ai ka thënë se “propagandë për propagandë jemi ngopur mjaftë. Por nëse e kanë njëmend, me respekt ndaj njëri tjetrit e me respekt ndaj vullnetit qytetar, këtu jemi. Plot 28 deputetë të 206 mijë votuesve kosovarë”.