fbpx

Pasi dështoi rezoluta për dialogun, VV e LDK lëshojnë sallën e kuvendit

Pasi dështoi rezoluta për dialogun, VV e LDK lëshojnë sallën e kuvendit

Dy partitë opozitare Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë vazhduar bojkotin ne Kuvendin e Kosovës.

Deputetët e këtyre dy partive kanë liruar sallën menjëherë pas votimit të rezolutës për dialogun të inicuar nga LDK-ja.

Me 50 vota “për” kjo rezolutë nuk kaloi.

Kuvendi ka nisur seancën e re ndërsa akutalisht në sallë janë rreth 50 deputetë.