Pati paraqitje të mira, por United s’ia mbushi mendjen

Pati paraqitje të mira, por United s’ia mbushi mendjen

Odion Ighalo ka hapur derën për një kalim potencial në Ligën Amerikane të Futbollit pasi huazimit te Manchester City po i vjen fundi.

Djajtë e Kuq kishin befasuar të gjithë kur morën nga Shanghai Shenhua Ighalon për kontratë gjashtë muajsh në dimrin e kaluar.

Megjithatë, 31 vjeçari shënoi pesë gola për United dhe të gjitha i pati shënuar si zëvendëses i Anthony Martial dhe Marcus Rashfod.

Megjithatë, Goal shkruan se United nuk ka interes më ta mbajë./Insajderi.com