PDK thërret konferencë të jashtëzakonshme për media

PDK thërret konferencë të jashtëzakonshme për media

Partia Demokratike e Kosovës ka thirrur konferencë të jashtëzakonshme për media, njofton Insajderi.

Në konferencën e cila fillon nga ora 16:00, subjektin më të madh opozitar do të përfaqësojë Bedi Hamza.

Në kumtesën e PDK-së nuk është dhënë arsyeja e kësaj konference.

Por, sot në Kuvendin e Kosovës deputetë të kësaj partie u përplasen fizikisht dhe verbalisht me deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje.

Subjekti që drejtohet nga Enver Hoxhaj po kërkon që të dorëhiqet apo shkarkohet kryediplomatja, Donika Gërvalla, pasi sipas tyre “ajo mohon rolin e UÇK-së”. /Insajderi.com