Për herë të parë Gigi Hadid flet për eksperiencën e lindjes në shtëpi

Për herë të parë Gigi Hadid flet për eksperiencën e lindjes në shtëpi
Burimi i fotografisë: SS: Gigi Hadid/Instagram

Siç dihet tashmë, Gigi Hadid dhe Zayn Malik janë prindër të një vajze me emrin Khai.

Në një intervistë të re me Vogue, Gigi ka folur hapur për mëmësinë – përfshirë edhe përvojën e saj të lindjes, njofton Insajderi.

Fillimisht, Gigi po planifikonte të lindte në një spital në Nju Jork, por ndryshoi planet pasi shpërthimi i Coronavirus-it dhe kufizimet e reja nënkuptonin që nëna dhe motra e saj nuk do të ishin në gjendje të ishin në dhomën e lindjes.

Pasi panë një dokumentar me Zayn, ata kaluan në një plan të lindjes në shtëpi.

Gigi vendosi të lindte pa epidural në një banjë në dhomën e gjumit, me Zayn, Yolanda, Bella, një mami dhe ndihmësen e saj në krah të saj.

“Mu desh të gërmoja thellë,” vazhdoi Gigi. “E dija se do të ishte dhimbja më e çmendur në jetën time, por iu dorëzova. Është çfarë është thashë me vete”.

“Kur shihni dikë që e bën atë, ju e shikoni pak më ndryshe”, tha Gigi, duke përshkruar lindjen e saj 14-orëshe. “Unë isha një grua kafshë”.

Gigi as nuk e kuptoi kur vajza e saj kishte dalë dhe Zayn e kishte kapur atë. “Isha aq e rraskapitur, ngrita sytë dhe pashë se ai po e mbante atë. Ishte kaq e lezetshme”. /Insajderi.com