Për të gjitha ata që e kritikuan për autotune Melisa këndon live

Për të gjitha ata që e kritikuan për autotune Melisa këndon live

Tre ditë më parë, Melisa Lleshi që u në e njohur nga emisioni “Për’puthen”, debutoi në muzikë me këngën “U kry”, njofton Insajderi.

Në kaq pak ditë, kënga e saj pati një sukses të madh duke mbledhur një milion klkime brenda 24 orëve. Deri më tani ajo ka arritur afër dy milionë klikime në Youtube, dhe kënga e saj u rangua si më e dëgjuara e ditës në Maqedoni dhe Shqipëri.

Përkundër këtij debutimi të suksesshëm, shumë nga komentuesit e e rrjeteve sociale kritikuan këngëtaren për përdorimin e thekshëm të auto-tune.

Nisur nga këto kritika, Melisa publikoi një klip të shkurtër në studio teksa këndon live pa asnjë editim kopmjuterik. /Insajderi.com