Përfundon pjesa e parë – Bayern Munich ka shënuar dy gola

Përfundon pjesa e parë – Bayern Munich ka shënuar dy gola

Bayern Munich, ka shënuar dy gola në pjesën e parë ndaj ekipit të Lyon – pas dy shtyllave dhe një rasti të mirë të shpërdoruar nga francezët.

Golin e parë të ndeshjes e shënoi, Serge Gnabry, pas një depërtimi dhe një goditje të fuqishme në minutën e 18′. Golin e dytë, e shënoi prap, Gnabry, në minutën e 33′, pas një tollovie në zonën e rreptësisë.

Pas pranimit të golave, Lyon dukej e humbur dhe do të jetë shumë e vështirë të rikthehen në lojë./Insajderi.com.