Përfundon pjesa e parë me rezultat të barabart mes Çekisë dhe Shqipërisë

Përfundon pjesa e parë me rezultat të barabart mes Çekisë dhe Shqipërisë

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes miqësore mes Republikës Çeke dhe Shqipërisë, shkruan Insajderi.

“Kuq e Zinjët” e nisën shumë mirë takimin duke ushtruar presion të vazhdueshëm te vendasit.

Në epërsi të parët kaluan çekët në minutën e 18-të përmes Patrik Schick.

Ky gol i dha kthesë tjetër ndeshjes, pasi ndryshojë rrjedhat e lojës te të dyja skuadrat, duke bërë lojë më të hapur.

Tre minuta pa përfunduar pjesa e parë, Sokol Cikalleshi shënjë gol nga rreth 30 metra largësi, për të shkuar në pushimin e pjesës së parë me rezultat të barabart.

Duke parë mënyrën se si u zhvillua pjesa e parë, pjesa e dytë garanton lojë me shumë raste./insajderi.com