Përgjaket festa e “Halloween”, tre të vdekur dhe 9 të plagosur

Përgjaket festa e “Halloween”, tre të vdekur dhe 9 të plagosur

Të paktën tre persona kanë vdekur dhe nëntë kanë mbetur të plagosur pas një gjuajtje masive në një festë Halloween-i në Long Beach në Los Angeles.

Policia dhe zjarrfikësja u thirrën në një shtëpi afër kryqëzimit të Temple Avenue, Rruga e 7-të rreth orës 10.45 pas orës lokale.

Departamenti i Zjarrit në Long Beach tha që të tre të vdekurit janë meshkuj të rritur. Pesë nga të plagosurit u transportuan menjëherë në spital, ndërsa katër të tjerë kërkuan trajtim para se të transferoheshin.

Tre trupa ishin të dukshëm në tokë ndërsa mjekët po mjekonin njerëzit në një zonë me bar.

Duket se të shtënat kanë ndodhur në një rrugicë jashtë shtëpisë.

Policia nuk ishte në gjendje të jepte ndonjë informacion të menjëhershëm për një të dyshuar dhe nëse ata janë apo jo në arrest.