Përleshje masive në Prizren, theret me thikë një person

Para pak minutash ka ndodhur një përleshje fizike mes disa të rinjve afër “Shatërvanit” në Prizren.

Raportohet se në përleshje janë përdorur edhe armë të ftohta.

Zyrtari i Policisë së Kosovës  Vesel Gashi ka treguarse rreth orës 21:50 është lënduar një person në kokë.

“Sonte rreth orës 21:50 minuta në afërsi te pompës se vogël IP ne Prizren, është lënduar një person ne koke ku dyshohet te jetë lënduar me një mjet te mprehta (thik),ne vendin e ngjarjes ka dal policia dhe emergjenca ,personi i lënduar është duke i trajtuar në emergjencë. Njësitë policore janë duke u marr me këtë rast ,akoma nuk kemi persona te arrestuar, për detaje tjera do te njoftoheni”.

Përleshje fizike mes të rrinjve në Prizren…!Para pak minutash ka ndodhur një përleshje fizike mes disa të rrinjve afër "Shadërvanit" tek kroi "Binbashi".Raportohet se në përleshje janë përdorur edhe armë të ftofta,thika etj."Zyrtari i Policisë së Kosovës z. Vesel Gashi për rtv Besa tha se "Sonte rreth ores 21:50 min ne afersi te pompes se vogel IP ne Prizren,eshte lendue nje person ne koke ku dyshohet te jet lendue me nje mjet te mpreft (thik),ne vendin e ngjarjes ka dal policia dhe emergjenca ,personi i lenduar eshte duke i trajtuar në emergjencë.Njesite policore janë duke u marr me këtë rast ,akoma nuk kemi persona te arrestuar,per detaje tjera do te njoftoheni"…!

Gepostet von RTV BESA am Samstag, 30. März 2019