Përparim Islami vendos se ku do ta vazhdojë karrierën

Përparim Islami vendos se ku do ta vazhdojë karrierën

Mbrojtësi i djathtë, Përparim Islami, ka vendosur të ardhmen e tij, pasi gjatë verës, ai kishte ndërprerë kontratën me klubin e Feronikelit.

“Po, kemi arritur marrëveshje dje (e shtunë) me Islamin dhe ai do të mbetet pjesë e klubit tonë”, tha Berisha për Gazetën Olle, transmeton Insajderi.

Mbrojtësi ishte I lënduar në kohët e fundit dhe ishte shumë afër që të bëhej lojtar I klubit nga Suhareka, Ballkani, por që në fund nuk u realizua./Insajderi