Përse Reali akuzohet për ‘vjedhje’ në Evropë – të gjitha rastet e kontestueshme të madrilenëve

Përse Reali akuzohet për ‘vjedhje’ në Evropë – të gjitha rastet e kontestueshme të madrilenëve

Pasi avancoi në gjysmëfinale në rrethana kontroverse, konspiracitë rreth ‘Los Blancos’ kanë filluar të qarkullojnë sërish.

12 herë kampioni i Evropës, Real Madrid, jo rrallë herë është akuzuar se ka përfituar nga vendimet e gjyqtarëve në garat evropiane.

Në ndeshjen e fundit çerekfinale, atë ndaj Juventusit, shumë analistë dhe adhurues të futbollit gjykuan se madrilenët u favorizuan nga gjyqtari britanik Michael Oliver.

‘Los Blancos’ u kualifikuan me penalltinë e Cristiano Ronaldos, të shënuar vetëm në minutat shtesë, shkruan Insporti

Lexoni të gjitha rastet e kontestueshme të Real Madridit në ndeshjet vendimtare të Ligës së Kampionëve gjatë viteve