Petrit Ajeti emërohet drejtor i AKI-së

Petrit Ajeti emërohet drejtor i AKI-së

Petrit Ajeti është emëruar Drejtor i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, njofton Insajderi.

Sipas njoftimit të Presidencës, ky emërim është bërë në përputhje me kompetencat kushtetuese të Presidentes Vjosa Osmani dhe Kryeministrit Albin Kurti.

Drejtori i ri i AKI-së është vëlla i dëshmorit Alban Ajeti.

AKI-ja deri më tash ishte me ushtrues detyre të drejtorit./Insajderi.com