Pjanic: Messi është jashtëtokësor

Pjanic: Messi është jashtëtokësor

Miralem Pjanic, e ka quajtur “jashtëtokësor”, bashkë-lojtarin e tij tek Barcelona, Lionel Messi.

Ai këto komente i bëri në prag të ndeshjes Barcelona & Juventues, ku pas nëntë viteve do të përballen dy lojtarët më të mirë në botë; Lionel Messi e Cristiano Ronaldo.

Për Pijanicin, Ronaldo është i mirë si altet, por Messin e konsideron “jashtëtokësor”.

“Messi është jashtëtokësor, kur luaja kundër tij ishte shumë vështirë, gati e pamundur dhe tani që jam në anën e tij e shoh që është fenomen”, tha ai. /Insajderi.com