Pllakë për Bill Clintonin te shtatorja e tij

Pllakë për Bill Clintonin te shtatorja e tij

Në kuadër të “Ecjes për Liri” për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka vizituar Bulevardin “Bill Clinton” ku është dhe shtatorja e tij.

Me këtë rast në shenjë mirënjohje për të është përuruar edhe një pllakë afër shtatores, transmeton KP.

Clinton me këtë rast e cilësoi pllakën dhuratë të çmueshme dhe ka falënderuar qytetarët e Kosovës.