Po e sheh që mbeti rezervë, tani i pëlqen Interi

Po e sheh që mbeti rezervë, tani i pëlqen Interi

Arturo Vidal ka lënë të kuptohet se ai është i interesuar për një transferim në Inter në mënyrë që të bashkohej me Antonio Conte.

Gazetat spanjolle shkruajnë se Kiliani ka thënë që ndonjëherë ‘ndihet i rëndësishëm’ në Barcelona, duke shtuar se dëshiron të jetë i rëndësishëm, nëse jo, Conte e njeh dhe mund ti besoj.

33 vjeçari ka kontratë valide edhe një vit me blaugranët, porse ka lënë të kuptohet që nëse Inter e kërkon, do të shkoj pa u menduar.

Ai nuk ka pasur stabilitet në formacionin shartues me Barcelonën këtë sezon, herë ishte titullar, e disa herë rezervë.

Mbetet të shihet, nëse sonte do të startoj në udhëtim te Mallorca në La Liga.


Insajderi.com