Pochettino dhe problemet e tij në PSG

Pochettino dhe problemet e tij në PSG

Kur Mauricio Pochettino u zgjodh për të ardhur në krye të Paris Saint-Germain, ai u pajtua të merrte një nga detyrat më të vështira në botën e futbollit.

Pochettinos do t’i duhet të mbështet në talentin e Neymar dhe Mbappe, deshi ai apo jo, shkruan Goal.

Megjithatë, fakti se kontratat e tyre do të skadojnë dhe e ardhmja e tyre ende nuk dihet, ia bënë jetën akoma më të vështirë trajnerit argjentinas.

Por, gjërat mund të shkojnë edhe ndryshe.

Në PSG fare lehtë mund të vije Lionel Messi, i cili nuk është i kënaqur në Barcelonë dhe ka pasur zëra që e kanë lidhur me PSG-në, njofton Insajderi.

Por, Pochettino e di se arsyeja përse ka shkuar në PSG është triumfi në Ligën e Kampionëve dhe e ardhmja tij në klubin francez varet krejtësisht nga dështimi apo suksesi në këtë garë.

PSG, prese ka pronar të rinj, ka investuar qindra miliona euro vetëm e vetëm që të arrijë deri te fitorja në Ligën e Kampionëve./Insjaderi.com