Polici amerikan nuk ndalet së qari pasi u detyrua ta vrasë 19-vjeçaren

Polici amerikan nuk ndalet së qari pasi u detyrua ta vrasë 19-vjeçaren

Një polic i Michiganit ka vrarw një grua 19-vjeçare në një paradë të Juneteenth dhe pastaj fillon të qajë, shkruan Insajderi.

Autoritetet thanë se gruaja, Briana Sykes shkoi me veturë drejt policit, i cili ishte në detyrë gjatë paradës dhe qëlloi atë.

Oficeri pa emër shihet në pamjet teksa i bërtet Sykesit të hedhë armën para se të qëllojë drejt veturës. Policia u përpoq të ringjallte Sykes në vendngjarje, por pa rezultat gjersa polici ra për tokle filloi të qajë

Sykes u dërgua në një spital lokal dhe më pas u shpall e vdekur, thanë autoritetet.

Policia e Shtetit të Michiganit po heton të shtënat, por tha se dëshmitarët dhe policët e tjerë në vendngjarje konfirmuan se Sykes qëlloi e para dhe refuzoi të dorëzohet.

Motra e gruas së vdekur tha se ajo nuk e fajëson oficerin – dhe në fakt, ndihet keq për të.

“Ndihem e tmerrshme për oficerin që e bëri atë dhe nuk jam i mërzitur me të ose me dikë tjetër”, tha Nala McCracklin.

Kjo e fundit deklaroi se i dashuri i motrës së saj u vra në një të shtënë me armë vetëm tre ditë më pare./Insajderi.com