Policia arreston 30 vjeçarin e dyshuar për disa vjedhje nëpër Kosovë

Policia arreston 30 vjeçarin e dyshuar për disa vjedhje nëpër Kosovë

Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshuar për disa raste të vjedhjeve.

Rastet kanë ndodhur në lokacione (dyshohet në gjithë territorin e Republikës së Kosovës) dhe periudha të ndryshme kohore, ku dyshohet se ka kryer (dhjetëra) vjedhje të rënda.

Video: 

Personi i dyshuar është F. H. 30 vjeç, dhe pas përfundimit të procedurave nga ana e hetuesve të stacionit policor të Fushë Kosovës, është dorëzuar në stacionin policor në Prizren, saktësisht në qendrën e ndalimit për 48 orë.