Policia arreston dy persona të dyshuar për vrasjen e 32-vjeçarit në Ferizaj

Për vdekjen e 32-vjeçarit në Ferizaj janë arrestuar dy persona.

Rastin për Insajderin e ka konfirmuar  zëdhënësi i Policisë në Ferizaj, Agim Gashi.

“ Po në lidhje me rastin janë arrestuar dy persona  të moshës 22 dhe 25 vjecarë të dyshuar si kryrës të veprës penale të rëndë , më urdher të Prokurorit ndaluar  të dyshuarit janë ndaluar ër 48 orë”, ka thënë Gashi.

Shkodran Bytyqi nga Ferizaj është gjetur i vrarë dhe i djegur mbrëmë rreth orës 19:00, në Ferizaj. Trupi i tij i pajetë është gjetur ndërmjet Gadimes së Lipjanit dhe Kishnapoles së Gjilanit. Deri tani, për këtë rast janë arrestuar dy persona.