Policia arreston një shtetas të Kubës në Kosovë

Policia arreston një shtetas të Kubës në Kosovë

Një shtetas i Kubës është arrestuar gjatë ditës së djeshme në fshatin Novosellë, pasi që i njëjti kishte kaluar kufirin ilegalisht nga Serbia për në Kosovë, transmeton Telegrafi.

Policia njofton se me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në gjykatë dhe është marrë vendimi që të depërtohet.

I dyshuari është depërtuar rreth orës 18:10 nga Policia e Kosovës, në pikën kufitare Dheu i Bardhë.