Policia jep detaje për vdekjen e dyshimtë në Mitrovicë

Policia jep detaje për vdekjen e dyshimtë në Mitrovicë

Një person është gjetur të mërkurën i vdekur në vendin e tij të punës në Mitrovicë, shkruan Insajderi.

Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës thuhet se viktima ishte gjetur rreth orës 08:00, pa shenja jetë në vendin e tij dhe pas ardhjes se ekipi mjekësore është konstatuar vdekjen e tij.

Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

“Është raportuar se viktima mashkull kosovar, ishte gjetur pa shenja jete në vendin e tij të punës. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante dhe ekipi mjekësor i cili e ka konstatuar vdekjen e viktimës. Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion”, thuhet në njoftimin e policisë./Insajderi.com