Policia konfirmon numrin e të vdekurve nga sulmi në Finlandë

Policia konfirmon numrin e të vdekurve nga sulmi në Finlandë

Të paktën një person është vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur në Finlandë, në një sulm me thikë që ndodhi në qytetin perëndimor të Turkut.

Policia ka konfirmuar se një person të dyshuar për kryerjen e sulmit me thikë, që ndodhi të premten, raporton Reuters.

Spitali i Turkut konfirmoi vdekjen e një personi, duke thënë se të paktën tetë të tjerë janë duke u trajtuar në spital. /Insajderi.com