Policia ndërhyn në aktivitetin e PSD-së, arreston Krasniqin dhe dy aktivistë të tjerë

Policia ndërhyn në aktivitetin e PSD-së, arreston Krasniqin dhe dy aktivistë të tjerë

Policia e Kosovës ka ndërhyrë në aksionin e sotëm të Partisë Socialdemokrate dhe ka arrestuar Frashër Krasniqin, Nol Nushin dhe Zgjim Hysenin, njofton Insajderi.

Arrestimi i tyre është bërë pasi të njëjtit kanë hedhur ngjyrë të kuqe në drejtim të objektit të Qeverisë si dhe kanë vendosur mbishkrime “Gjakderdhje financiare”.

Policët kanë përdorur edhe sprej lotësjellës ndaj aktivistëve të PSD-së.

Në këtë përleshje ishte edhe kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj./Insajderi.com

No description available.

No description available.

No description available.