Policia rrahë sekretarin organizativ të PD-së Sait Dollapi

Policia rrahë sekretarin organizativ të PD-së Sait Dollapi

Është arrestuar nga forcat e ndërhyrjes së shpejtë ish- drejtori i CEZ-it, Sait Dollapi gjatë protestës së opozitës  në Tiranë.

Arrestimi ndodhi në momentin kur policia po spostonte protestuesit nga zona e parlamentit.

Ndërsa kjo situatë erdhi pas hedhjes së bombave molotov nga ana e protestuesve dhe kundërpërgjigjes së policisë me gaz lotsjellës dhe ujë./ Insajderi.com